Czy wierzycie w magię? Mogłoby się wydawać, że odpowiedź na to pytanie dla niektórych może wydawać się oczywiste, lecz nie dla wszystkich. Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie poczuli magicznej mocy, Sophie Anderson przygotowała książeczkę “Zaczarowany zamek” specjalnie napisaną dla tych najmłodszych czytelników, którzy o magii może jeszcze nie wiedzą za wiele, ale po przeczytaniu “Magicznego Zamku” już wszystko zrozumieją.

Główną bohaterką książeczki jest Oli, która mieszka w starym, lecz zaczarowanym zamku. Zamek Mila dzięki temu, że jest zaczarowany, skrywa w sobie wiele tajemnic. Tajemnicze przejścia, pokoje, a nawet domownicy, o których Oli wcześniej nie miała nawet pojęcia. Oli, dzięki temu, że jej rodzice opiekują się Zamkiem Mila, ma dostęp do nawet najmniejszych pomieszczeń, i może godzinami eksplorować zamek.
Podczas jednej z gwałtowniejszy burzy, Oli odkrywa drzwi, które prowadzą do magicznej krainy. Lecz nie jest ona kolorowa, i pełna małych i szczęśliwych mieszkańców. Wioska znajduje się w niebezpieczeństwie, a zadaniem Oli i jej rodziny jest pomóc ocalić im magiczną krainę. Oli musi znaleźć w sobie magiczną moc. Lecz jak tego dokonać? I skąd Oli będzie wiedziała, że odkrywa w sobie magiczną moc?

Oli stoi przed dokonaniem ważnego wyboru, które może zmienić całe jej życie. Musi chronić nie tylko siebie i magiczną krainę, ale także bliskich i rodzinę. Czy Oli da radę podołać zadaniu?
“Zaczarowany zamek” Sophie Anderson to światowy bestseller, który pokochały nie tylko dzieci, ale także dorośli. Książka opowiada o sile miłości i magi, która mimo wielu przeciwności losu, i zagrożeń, zawsze wygrywa.

Sophie Anderson- od zawsze kochała książki dla dzieci. Kiedy była mała, jej mama i babcia, co noc opowiadał jej różnorodne bajki, które wywarły ogromny wpływ na twórczość autorki. Dodatkowo niech się czytelnik nie zdziwi, kiedy na kartach jej książek spotka słowiańskie legendy, ponieważ Sophie Anderson od lat interesuje się folklorem.