Książka “Lore” jest dla każdego, kto zakochał się w bogach greckich przedstawionych w Percym Jacksonie, oraz zabójczej, odważnej i zdecydowanej Katniss z “Igrzysk Śmierci”. “Lore” to książka dla wytrwałych, która trzyma za serce, oraz wbija w fotele, aż do ostatniej strony. Lektura idealna, jeśli chcesz wybrać się w podróż, podczas której nie wiesz, kto będzie twoim sojusznikiem, przyjacielem, a kto wrogiem, który może w każdej sekundzie wbić ci nóż w plecy. 

Co dziewięć lat, bogowie greccy obchodzą Agone, podczas której udają się do świata zwykłych i szarych ludzi, tylko po to, aby zaczerpnąć trochę nieśmiertelności. W tym roku mają się pojawić w Nowym Jorku, tylko nie wszystkim się to podoba, zwłaszcza jednej osobie. 

Podczas trwania Agonii, na bogów, chytrze czają się półbogowie, a także ci, którzy nadal wierzą w istnienie mitologicznych legend. Próbują oni za wszelką cenę złapać prawdziwych bogów, i siłą odebrać im ich moc, władzę, mądrość, i siłę. 

Lore, która odcięła się dawno temu, od świata bogów i nimf, nie chce mieć z nimi nic wspólnego, po tym jak została zamordowana cała jej rodzinę. Jednak, kiedy do Nowego Jorku przybywają greccy bogowie, Lore nie mając innego wyjście, i tak zostaje wepchnięta do labiryntu pułapek i kłamstw, ponieważ o jej pomoc, proszą dwie dobrze znane jej osoby. Pierwszą z nich jest Atena, która zostaje ciężko ranna, a drugą dawny przyjaciel Lore, Castor, o którym wszyscy myśleli, że zginął. 

Lore zgadza się pomóc Atenie, lecz nie za darmo. Atena obiecuję jej trwałe wyjście z Agonii, lecz najpierw muszą razem schwytać nowego boga, który posiada niespotykaną dotąd moc, która zagraża całej społeczności nieśmiertelników na Ziemi. 

Czy Lore podoła zadaniu? Co stało się z Castro, że mimo tego, że został on okrzyknięty martwym, to nadal żyję? Dlaczego rodzina Lore została zamordowana? 

Tego i jeszcze więcej czytelnik dowie się z najnowszego bestsellera wśród książek zagranicznych młodzieżowych, “Lore” Alexandra Bracken.

Alexandra Bracken jest autorką takich książek jak “Mroczne umysły” (na podstawie którego powstał serial), “Pasażerka”, czy “Podróżniczka”. Jej powieści często znajdują się na liście bestsellerów New York Timesa, a sama Brecken specjalizuję się w powieściach młodzieżowo-fantastycznych i naukowych.