Koniec sierpnia i początek września to nie tylko pożegnanie z wakacjami, ale też konieczność zakupu wyprawki szkolnej. O ile nowy plecak, długopis czy piórnik nie zawsze jest niezbędny, o tyle co roku trzeba wyposażyć dziecko w kosztowny zestaw podręczników szkolnych. Na szczęście również i na tym da się oszczędzić, i to zarówno kupując używane, jak i nowe książki. Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne tak, by zaoszczędzić?

Gdzie tanio kupić nowe podręczniki szkolne?

Zakup używanych podręczników szkolnych to oczywisty sposób na obniżenie kosztów wyprawki szkolnej, ale mało kto wie, że również na nowych książkach da się zaoszczędzić. Tanie, nowe podręczniki szkolne można zamówić w jednej z licznych księgarni internetowych. Oferują one dużo niższe ceny niż księgarnie stacjonarne, głównie za sprawą znacznie niższych kosztów funkcjonowania, co umożliwia sprzedaż książek po atrakcyjnych cenach. Księgarnie internetowe z reguły mają bardzo szeroką ofertę, dzięki czemu można od razu zamówić wszystkie niezbędne podręczniki szkolne, dodatkowo oszczędzając na dostawie.

Zakup używanych podręczników w antykwariacie i od uczniów

Alternatywą dla zakupu nowych podręczników szkolnych są wspomniane już używane książki. Najpopularniejszym miejscem ich zakupu są albo wyspecjalizowane antykwariaty lub lokalne księgarnie oferujące używane podręczniki szkolne, albo uczniowie ze starszych klas, którzy chętnie pozbędą się niepotrzebnych książek za niewielką opłatą. Zazwyczaj używane podręczniki są tańsze od nowych, choć warto pamiętać, że ich stan może być różny. Poważnym problemem mogą być rozwiązane zadania – to właśnie dlatego większość zeszytów ćwiczeń, o ile są wymagane, trzeba i tak kupić osobno. Ponadto częste zmiany w podstawie programowej sprawiają, że niektóre używane podręczniki szkolne mogą być przestarzałe. Gdy cała klasa korzysta z nowej edycji, dziecku może być trudno uczyć się na starszym wydaniu.

Niezależnie od tego, czy planujemy zakup nowych podręczników szkolnych w księgarni internetowej, czy też używanych książek w antykwariacie lub od uczniów ze starszych klas, warto dokładnie przemyśleć zakup i porównać ze sobą różne oferty. Nie zawsze najtańszy podręcznik szkolny jest najlepszym rozwiązaniem, a czasami różnice w cenie mogą być naprawdę niewielkie!