Wybuch w elektrowni jądrowej w mieście Czarnobyl, dla wielu nadal jeszcze pozostaje zagadką. Przez wiele lat, setki polityków, i wpływowych ludzi starało się zamieść pod dywan całą prawdę o wybuchu, oraz jak ta tragedia wpłynęła na zwykłych ludzi, którzy z dnia na dzień musieli zostawić cały swój dorobek życia i uciec przed niebezpiecznym promieniowaniem. Adamowi Higginbotham udało się dotrzeć do najlepiej skrywanych tajemnic o Czarnobylu, oraz ludzi, którzy w tamtym czasie pełnili ważne funkcje w elektrowni jądrowej. 

Autorowi udało się dotrzeć między innymi do Nikołaja Fomina, który dowiedział się wszystkiego o fizyce nuklearnej i energii jądrowej na korespondencyjnym kursie. Higginbotham dotarł również do historii Anatolija Diatłowa oraz Wiktora Briuchanowa. Pierwszy z nich chciał wszystkim udowodnić, że to on ma rację, lecz wszyscy mu zaprzeczali, i ignorowali jego projekty, i zdanie. Drugi mimo tego, że był pierwszym dyrektorem, i chciał z całych sił zrezygnować z pełnionej funkcji, nikt mu na to jednak nie pozwolił. Dzięki temu, że autorowi udało się dotrzeć do prawdziwych historii ludzi, którzy w tamtym czasie wiedzieli dokładnie jakie ryzyko może za sobą nieść wybuch, daje to czytelnikowi szerszy obraz tego co się tak naprawdę w Czarnobylu stało. 

Tragedia w Czarnobylu, jest jedną z najczarniejszych tragedii na kartach ludzkości. Przez błędy człowieka, ukrywanie całej prawdy, przed ludźmi, którzy mogli przez tę niewiedzę umrzeć, po polityków, którzy nie wzięli za tę katastrofę żadnej odpowiedzialności. Adamowi Higginbotham udało się dotrzeć do utajnionych dokumentów, które sugerują, że dochodziło do wypadków, które mogłyby naprowadzić naukowców i dyrektorów, do tego, że może dojść do poważnego zagrożenie, lecz zostały one zignorowane. Dodatkowo autorowi udało się spotkać z naocznymi świadkami katastrofy, więc czytelnik może mieć pewność, że ich historie są autentyczne i oparte na faktach, beż żadnego ukrywania, czy niedopowiedzenia. 

“O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie”- Adam Higginbotham przedstawia jeszcze raz jedną z najgorszych katastrof w historii Europy, a nawet na świecie. Stworzył całkowity obraz tego co się naprawdę stało, a nawet pokazuję to co do tej pory nie wyszło na światło dzienne