Czytanie dla mnie osobiste kojarzy się nie tylko z wydawaniem pieniędzy na kupno rzeczowej książki, lecz jako miłośniczki czytania różnych o różnorakiej kategorii jest to po prostu czysta przyjemność natury duchowej.

Filary czytania

W dzisiejszej dobie ery komputerowej i internetu znalezienie złotego środka wydaje się de- facto być łatwiejsze niż czytanie w formie tradycyjnej … Nic mylnego! Wszyscy chcemy tylko iść po wąskiej linii i na skróty. Ja również przyznam się szczerze z i ja często korzystam z tej formy czytania książek e-booków … Chociaż za mojej kadencji – lata 80-2000, to czytało się zazwyczaj książki w formie papierowej.
Musimy za wszelką cenę, jeśli nie chcemy być uzależnieni od tych jakże wspaniałych dobrodziejstw, technologi to trzeba się przezwyciężyć i po prostu wsiąść na klatę to wygodnictwo.
Nie długo to już zapomnijmy zasoby słów i będziemy wracać wstecz, czyli będziemy się sami na własne życzenie uwsteczniali! Wszyscy przecież jesteśmy zapracowani na całego. A młodzież to już nie wspomnie, jaka jest dzisiaj wygodnicka.

Wróćmy do naszej tradycji czytania literatury!

Literatura – nigdy się nie znudzi. Była, jest i będzie dla wszystkich pokoleń najwspanialszym lekarstwem dla duszy naszej psychiki i przyjacielem dla mnie i dla przyszłych pokoleń tak sobie życzę, aby tak zostało… Co my sami z tym problemem zrobimy to już inna sprawa. Musimy sami przeanalizować wszelkie za i przeciw. Przyszłość to prawda należy do odważnych i ambitnych. Ciężką tylko pracą można ociągnąć to, co się tylko chce.
Nie potrzebujemy do tego żadnych skomplikowanych narzędzi. Wystarczy tylko silna mobilizacja praca nad sobą i nad naszymi predyspozycjami, jakie mamy. Każdy z nas ma wielkie pokłady, potencjałów, trzeba tylko je umieć i chcieć znaleźć w sobie i wykorzystać to, co mamy w sobie. Miłość do czytania pięknej literatury.

Czytanie to po prostu odskocznia…

Drodzy czytelnicy chce was wszystkich bardzo, a to bardzo zachęcić do powrotu do naszych tradycyjnych wzorców, w jakie nas wyposażono. Nie dajmy się stłamsić! Sami wiemy, co dla nas jest, najistotniejsze… Moda i era cyfryzacji na pewno kiedyś się skończy i co wtedy?
Zostaniemy sami i niezaradni życiowo. Technologia za nas nie będzie rozwiązywała wszelkie problemy. Sami musimy brać udział w naszym jestestwie, bo inaczej czeka nas niewesoły czas naszej przyszłości.