Królowa koreańskich kryminałów i thrillerów znów powraca, tym razem ze światowym bestsellerem “Siedem lat ciemności”, który po dłuższym oczekiwaniu w końcu pojawił się w Polsce. Tym razem autorka Jeong porywa swojego czytelnik w głąb światowej metropolii, w której dzieją się rzeczy niezwykłe, a zarazem mroczne i mordercze. 

Jeong You Jeong w mistrzowski sposób przedstawiła głębie oceanu, alkoholizmu, niespełnionych marzeń i traumy, która z biegiem lat znów nawiedzi naszego głównego bohatera. 
Siedem w tytule książki nie jest przypadkowe, tak samo jak wszystkie zdarzenie i postacie przedstawione w powieści. 

“Siedem lat ciemności” przedstawia losy Sowona, który siedem lat temu stracił, nie tylko swojego ojca, ale również szansę na lepsze życie, bez cienia mrocznej przeszłości. Minęło równe siedem lat, od kiedy tata Sowona odsiaduję wyrok dożywocia za morderstwo. Minęło siedem lat, odkąd miasteczka, w którym żył bohater zniknęło z powierzchni Ziemi, zaraz po tym  jak został otworzony śluz tamy. Od tamtej pory Sowon, który dopiero zaczynał swoją przygodę z życiem, jest przerzucany z jednego krewnego do drugiego, ponieważ nikt nie chce mieć w swoim domu takiej osobowości jak on. 
Sowon wie, że mimo że nic złego nie zrobił, to nadal jest uważany za swoich bliskich za syna mordercy. Sowon dobrze również wie, że od tamtej pory musi radzić sobie sam, w świecie, w którym prędzej czy później, dowie się, jaką mroczną tajemnicę skrywa Sowon. 

Siedem lat po morderstwie dziecka, które zostało znalezione w jeziorze, do Sowona trafia niewinnie wyglądająca paczka, która zmieni jego życie o sto osiemdziesiąt stopni. Dodatkowo w paczce znajdują się wskazówki, które zaprowadzą głównego bohatera, krok po kroku, do rozwiązania tajemnicy sprzed lat. 
Mimo że czytelnik strona po stronie, dowiaduję się wszystkiego o bohaterach, i morderstwie, to na końcu i tak będzie na niego czekało wielkie zaskoczenie. 
  
Jeong You Jeong- ta pochodząca z Hampyeong, mieście w Korei Południowej, jest porównywana na równi ze Stephenem Kingiem i Raymondem Chandlerem, jest również nazywana królową południowo koreańskich thrillerów i kryminałów psychologicznych. Jej wszystkie książki znajdują się na liście bestsellerów, a jej książki są tłumaczone między innymi na chiński czy tajski.